W dużym skrócie - naszym zdaniem - tak.

Oczywiście nie wszystkie modele i marki warte są swojej ceny, ale jest to duży rynek, bardzo konkurencyjny i przeważnie samoregulujący się.

Przeważnie droższe opony są po prostu lepsze, trwalsze, zmniejszają zużycie paliwa, zapewniają krótsza drogą hamowania etc. Z drugiej strony są pewne marki, które od lat zawyżają ceny swoich produktów, bo.. po prostu mogą. Są to bardzo dobre opony, a renoma marki pozwala na ich wysoką wycenę.

Z drugiej strony najtańsze opony przeważnie są najsłabsze. Nie rekomendujemy zakupu najtańszych opon mało znanych producentów - naszym zdaniem różnica w cenie pomiędzy tanimi oponami, a tymi droższymi, renomowanych firm, jest tak mała, że nie warto dla kilkudziesięciu złotych zmniejszać (często zauważalnie) bezpieczeństwa.

Jak wybierać opony i czym się kierować?

Opony to nie "rocket science", a Ty nie musisz dłużej czytać tysiąca opinii, żeby wybrać te "najlepsze". Lepiej ten czas poświęcić rodzinie.
Z czystym sumieniem rekomendujemy zakup opon oznaczonych w naszym sklepie jako "polecane". Są to modele sprawdzone przez nas, które zdobywają wysokie miejsca w rankingach i testach, które przeglądamy na bieżąco. Przeważnie mamy je dostępne w bardzo dobrych cenach.

Kilka wskazówek

- Marka ma znaczenie, choć nie zawsze. Szukaj ofert znanych firm, tzw. noname'y i opony chińskie omijaj szerokim łukiem.
- Nie musisz kierować się tylko ceną - zdecydowanie lepiej kupić opony z tzw. dotem (datą produkcji) z zeszłego roku ,za to dobrej marki, aniżeli dopiero co wyprodukowane opony nierenomowanej marki. Tak naprawdę to lepiej kupić używane opony renomowanej marki aniżeli nowe, wątpliwej jakości.
- Szukaj ofert z oznaczeniem "polecane przez Zenka" - to świetne opony, które rekomendujemy z czystym sumieniem. Przeważnie mamy je w bardzo atrakcyjnych cenach.